03-granit-borduyr.jpg
01-shodu-granitni.jpg
14-podviyni-pamjatnuku.jpg
02-eksluzivnuy-pamyatnik.jpg
11-vaza-granitna.jpg
09-ritualni-stolu.jpg
10-stilnitsa-gabro.jpg
05-granitni-pidvikonnya.jpg
08-hresty-iz-granita.jpg
07-plytka-granitna.jpg
13-brykivka-z-granity.jpg
12-granitni-kyli.jpg
04-oblucyvannya-granitom.jpg
06-balyasinu-granit.jpg

Початок оброблення природного каменю

обробка граніту в давнину

Цілком закономірно, що багатий на родовища природного кольорового каменю район потребував дослідження. Хто ж займався цим питанням? Починаючи з останніх десятиліть минулого століття Товариство дослідників Волині приділяло цьому багато уваги. Довгий час його керівником, був відомий геолог і мінеролог професор П. Тутковський. Результатом великої праці вчених-ентузіастів і дослідників стали кілька томів наукових описів і висновків. Багато цінного черпаємо ми і в статтях С. Бєльського та Л. Іванова, опублікованих у дореволюційний час. З них ми дізнаємося, що частково камені Українського щита використовувалися з давніх-давен. Наші далекі предки використовували їх як основу для каменерізальної справи. З овруцького пірофілітового сланцю ще до нашої ери виготовляли прясла та інші вироби. У пам’ятниках X — XII століть збереглись барельєфи та саркофаги, виконані з кольорового каменю. Його також використовували у скульптурі, пам'ятниках.

Пізніше кольоровий камінь використовувався вже при будівництві споруд великого розміру та мостів. Відомо, шо на початку першої половини минулого століття граніти і лабрадорити цієї місцевості доставлялись у Петербург та Москву. Кольоровий камінь використовувався при спорудженні соборів та храмів у цих містах, а також у Києві. Коли ж почалась розробка родовищ природного каменю на Волині? Багато дослідників справедливо відносять це до початку періоду інтенсивного будівництва мостів, культових та інших споруд, де використання найдавнішого будівельного матеріалу було необхідністю. Спочатку камінь використовували у цокольних поверхах, а пізніше ним і облицьовували.

Отже, широке використання природного каменю розпочалось у кінці минулого століття. Першими промислову розробку родовища сірого граніту розпочали у містечку Коростишеві Радомишльського повіту Київської губернії ше у 1835 році. У книзі «Кольрові камені України» (видавництво «Будівельник», 1974 р.) згадується, що коростишівський граніт широко використовувався при спорудженні у Москві Великого Кам'яного і Краснохолмського мостів, і хоча в книзі стверджується, шо розробка коростишівського родовиша відноситься до 70 років минулого століття, авторами при цьому не врахована дата спорудження вказаних мостів. Відповідь на це питання з Музею історії і реконструкції міста Москви точно називає дату закінчення робіт по спорудженню Великого Кам'яного моста — березень 1838 року.

Отже, заготівля блоку для спорудження цього і Краснохолмського мостів почалась кількома роками раніше. Сірий граніт коростишівського родовиша тоді ж використовувався і на інших будівлях.

Таким чином закономірно вважати Коростишівщину «піонером» промислової розробки природного кольорового каменю. А саме містечко — центром каменедобувної та каменеобробної промисловості краю. Про це говорить і те, що у Коростишеві у 1871 році було дві каменотесні майстерні, де працювало 176 чоловік. За тих часів це були досить великі підприємства.

Контакт

(097) 186 08 07

(066) 899 53 39 (Viber)

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

http://kamkor.com.ua

Акції та знижки на пам'ятники

ціна памятника з чорного габро
Ціна: 5000 грн


фігурний памятник ціна
Ціна: 6500 грн


вартість пам'ятника в формі тюльпану
Ціна: 7900 грн


ціни на памятники коростишів
Ціна: 8500 грн


купити памятник по ціні 9500 грн
Ціна: 9500 грн


ціна подвійного  памятника стели
Ціна: 9500 грн


памятник з червоним гранітом
Ціна: 12500 грн


Написати нам лист